1. Dzisiaj po raz XI obchodzimy Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na dokończenie budowy świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie.
  1. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z mszą świętą.
  1. W oktawie Bożego Ciała msze z nieszporami i procesją. Liturgie mszy i procesje obsługują: poniedziałek – Niewierz; Wtorek Zgierzynka; środa Turowo. Zapraszamy dziewczynki z całej parafii do sypania kwiatków.
  1. Zakończenie oktawy w czwartek; o przygotowanie ołtarzy proszę: I – Zgierzynka; II Chraplewo; III Turowo; IV Niewierz.
  1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele msza o godz. 9.30. Wszystkich parafian na msze wieczorną zapraszamy do Bródek, po mszy uroczysta procesja i akt zawierzenie NSPJ. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Spotkanie Rady duszpasterskiej i ekonomicznej w środę po wieczornej mszy.
  1. Dzień Chorych w naszej parafii będzie w czwartek 21 czerwca. Osoby, które chciały by się zaangażować i upiec placek proszone są o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym. Objazd chorych zwłaszcza dla tych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła, planujemy 15 czerwca. Natomiast w niedzielę 17 czerwca przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Caritas parafialną.
  1. Dziękuje wszystkim za przygotowanie ołtarzy i całej procesji Bożego Ciała, za liczny udział wiernych; dziękuję także za wszelkie prace na rzecz parafii, oraz za „coś” dla ciała. Bóg zapłać.
  1. W poniedziałek i wtorek w sprawach parafialnych proszę się kontaktować z ks. Krystianem.
  1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na prace remontowe, a przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i wydział Teologiczny w Poznaniu.

x. Konrad Jędrzejczak
proboszcz