1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej i początek tzw. białego tygodnia. Dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami uczestniczą w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 i mszy świętej. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych. Od dziś rozpoczynamy modlitwy przygotowujące na uroczystość Zesłania Ducha świętego , a dzisiejsza składka przeznaczona na prace remontowe.
 1. W tym tygodniu: święto św. Macieja Ap. w poniedziałek i św. Andrzeja Boboli patrona Polski w środę.
 1. Biuro parafialne w środę po południu nie będzie czynne.
 1. Spotkania kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami: Grupa I: Brody, Marszewo w poniedziałek o godz. 45 w salce w Domu parafialnym; Grupa II: Bródki, Turowo, Niewierz także w poniedziałek o godz. 19.45, w salce w Domu parafialnym; Grupa III: Zgierzynka, Chraplewo, Pakosław, Zygmuntowo w środę o godz. 19.00 w salce na probostwie.
 1. Spotkanie Biblijne z ks. Nawrotem w poniedziałek po wieczornej mszy.
 1. Msza w intencji Róży Fatimskiej z Bródek w środę.
 1. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego będzie szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Zewnętrznym wyrazem parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego oraz bicie dzwonów kościelnych o godzinie 20:00 we wszystkich kościołach parafialnych Archidiecezji Poznańskiej. Bardzo proszę na sobotnia wieczorna msze przyjść ze świecami i paschalikami.
 1. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bródkach została po raz drugi laureatem drugiego Ogólnopolskiego Konkursu na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP, w kategorii Kultura i Tradycja, za projekt historyczny "Bródki - Ziemia Ojców Naszych". W piątek w Warszawie odebrała Floriana - strażackiego Oskara, torbę do ratownictwa medycznego i czek na zakup sprzętu dla jednostki. Serdecznie gratulujemy
 1. Dziękuje za wszelkie prace na rzecz parafii, oraz za „coś” dla ciała. Bóg zapłać.
 1. Dziękuje także rodzicom dzieci klas II za przygotowanie i posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, a rodzicom dzieci klas III za dar pieniężny na zakup nowych ornatów na okres Bożego Narodzenia i kapy oraz Panu piekarzowi za chlebki dla dzieci. Bóg zapłać.
 1. W tym tygodniu zmarł śp. Edmund Muczyński z Turowa. Wieczny odpoczynek….
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.

x. Konrad Jędrzejczak
proboszcz