1. W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe – modlitwy o dobre urodzaje. Nie ma nabożeństw majowych. O godz. 18.00 msza i po niej procesja w czasie której śpiewamy litanie do Matki Bożej.
  • Poniedziałek pójdziemy do krzyża w stronę Chraplewa; formularz mszy w okresie zasiewów
  • Wtorek do figury Matki Bożej w kierunku Bródek; formularz mszy z uroczystości św. Stanisława
  • Środa do krzyża w kierunku Turowa; formularz mszy za głodujących.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 17.45.
 1. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu od czwartku, codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy całe rodziny; zwłaszcza dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania. prosimy także o odprawianie nabożeństw przy krzyżach i figurach we wszystkich wioskach.
 1. Uroczystość w. Stanisława Bpa Głównego Patrona Polski i Archidiecezji we wtorek.
 1. Próby dzieci przed I Komunią w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Natomiast spowiedź w sobotę o godz. 10.00. Sprzątanie i dekorowanie kościoła przez rodziców dzieci klas II.
 1. Msza za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w czwartek.
 1. Objazd chorych w piątek 11 maja: ks. Proboszcz: Brody, Turowo, Zgierzynka od godz. 9.00; Zygmuntowo i Chraplewo od godz. 12.30; ks. Krystian: Bródki i Niewierz od godz. 9.00; Pakosław od godz. 12.30.
 1. Msza za zmarłych wspominanych w rocznych wymieniankach w piątek.
 1. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej mszy.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Świętej na mszy o godz. 9.30. Bardzo proszę, aby rodzice dzieci usiedli w ławkach za dziećmi. Goście w nawach bocznych i pozostałych wolnych ławkach. W zawiązku z Komunią msza południowa 15 minut później, czyli o godz. 11.30.
 1. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, składka na prace remontowe.

x. Konrad Jędrzejczak
proboszcz