1. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św. Do Stołu Pańskiego przystąpi 45 naszych dzieci.
  Msza św. z godziny 11.15 jest przesunięta na godzinę 12.00. Autobus pojedzie dziś na godz. 12.00.
  W białym tygodniu dzieci gromadzą się w kościele:
  • jutro, w poniedziałek o godz.16.30;
  • w pozostałe dni o godz. 18.00.
  Rodziców, chrzestnych, dziadków zapraszamy dziś wraz z dziećmi do kościoła na godz. 16.00 – nabożeństwo majowe i rozdanie obrazków pamiątkowych.
 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w kościele, codziennie o godz. 18.00. Prosimy o odprawianie nabożeństw przy krzyżach i figurach na terenie wszystkich naszych wiosek. Zachęcamy do licznego udziału.
  Z racji I Komunii Św. nabożeństwo majowe w kościele dziś wyjątkowo o godz. 16.00 a jutro o godz.17.00.
 1. Nauka dla rodziców oczekujących na dziecko i dla tych, którzy pragną dostąpić godności rodziców chrzestnych – we wtorek, godz. 19.15, salka w Domu katolickim.
 1. Spotkania żywego różańca:
  • róża różańcowa z Bródek pw. Matki Bożej Fatimskiej ma spotkanie we wtorek;
  • róże różańcowe z Turowa pw. Św. Zofii i pw. św. Rity mają spotkanie w czwartek.
  Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz.18.00, na Mszę św. i następnie na spotkanie w salce przy probostwie.
 1. Zespół Szkoły i Przedszkola im. Jana Pawła II z Brodów obchodzi 10 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II. Zapraszamy na specjalną Mszę św., w czwartek o godz. 9.00 a następnie część okolicznościowa przygotowana przez społeczność szkoły. Głównym celebransem będzie ks. Marcin Głowiński, referent Wydziału katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.
  Pani dyrektor, wraz z całą społecznością szkoły serdecznie zaprasza.
 1. Nabożeństwo oraz Msza św. przed relikwiami oraz za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w najbliższy czwartek godz. 18.00. Zapraszamy!
 1. Próba zespołu muzycznego – piątek godz. 19.30.
 1. Ministrantów zapraszamy na meczowy trening piłki nożnej na boisko za cmentarzem w sobotę o godz. 14.30.
 1. Punkt Caritas czynny w poniedziałki o godz. 10.00 do 12.00 oraz w czwartki od godz. 16:00 do 18:00. Zapraszamy!
 1. Organizujemy wyjazd autokarowy na Spotkanie młodych na Lednicy. Termin: sobota 3 czerwca. Koszt wpisowego i transportu: 30 zł/osoby. Trzecia i każda następna osoba z rodziny gratis.
  Zapisy wraz z wpłatą po Mszach św. w biurze parafialnym.
 1. Dziękujemy rodzicom dzieci z klas II szkoły podstawowej za udekorowanie oraz posprzątanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą uroczystość. Pani kwiaciarce ze Lwówka dziękujemy za pomoc w ułożeniu kwiatów.
  Bóg zapłać!
 1. Mieszkańców Turowa prosimy o podjęcie dyżuru sprzątania kościoła. Sprzątanie w sobotę: sprzątają 4 kolejne rodziny (nie mniej i nie więcej). Prosimy, aby nie dyspensować się z tego obowiązku - jeśli ktoś nie może przybyć, prosimy by zastępstwo załatwił we własnym zakresie.
 1. Dziękujemy za wszelkie prace wykonane na rzecz Parafii oraz za dary przekazane na stół proboszczowski.
  Rodzicom dzieci I-szo Komunijnych dziękujemy za dar ołtarza przekazany parafii – jest to zakup nowej kosiarki do koszenia trawy. W imieniu całej wspólnoty: Bóg zapłać!
 1. Książki – albumy wydane z okazji 100-lecia objawień fatimskich, do nabycia przed kościołem w cenie 30 zł. Piękna pamiątka, piękny prezent. Warto przeczytać bardzo ciekawą treść.