1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w kościele, codziennie o godz. 18.00. Prosimy o odprawianie nabożeństw przy krzyżach i figurach na terenie wszystkich naszych wiosek. Zachęcamy do licznego udziału.
 1. Dni krzyżowe – nabożeństwa błagalne o dobre żniwa, o jutra w łączności z Mszą św. wieczorną:
  • w poniedziałek pójdziemy do krzyża w stronę Chraplewa;
  • we wtorek do figury Matki Bożej w stronę Bródek;
  • w środę do krzyża w stronę Turowa.
  Wszystkich zapraszamy do tej modlitwy, ponieważ każdy powinien prosić Boga o codzienny chleb.
 1. Zbiórki ministrantów:
  • kandydaci – wtorek godz. 17.15
  • szkoła podstawowa i gimnazjum – środę godz. 17.00
 1. Spotkanie kręgu biblijnego z ks. prof. Januszem Nawrotem w poniedziałek za tydzień 29 maja o godz. 19.30 – informujemy już dziś by łatwiej było ustawić sobie zajęcia. Zapraszamy!
 1. Punkt Caritas czynny w poniedziałki o godz. 10.00 do 12.00 oraz w czwartki od godz. 16:00 do 18:00. Zapraszamy!
 1. Organizujemy wyjazd autokarowy na Spotkanie młodych na Lednicy. Termin: sobota 3 czerwca. Koszt wpisowego i transportu: 30 zł/osoby. Trzecia i każda następna osoba z rodziny gratis. Zapisy wraz z wpłatą po Mszach św. w biurze parafialnym.
 1. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w Częstochowie. Termin: poniedziałek – wtorek, 12 - 13 czerwca. Nocleg u sióstr zakonnych. Koszt 130 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Chcemy poświęcić więcej czasu w Częstochowie by dobrze się pomodlić ale także by dużo zwiedzić, zobaczyć. Prosimy o szybkie zapisy byśmy wiedzieli ilu mamy chętnych. Wpłata przy zapisach 30 zł/ os. Reszta w dniu wyjazdu.
 1. Nasz zespół muzyczny wybiera się w przyszłym tygodniu do Gorzowa Wlkp. by uczestniczyć w specjalnych warsztatach muzycznych.
 1. Wyjazd parafialny na Litwę , Łotwę, Estonię aż do Petersburga. Wszystko wskazuje na to, że wyjazd się odbędzie. Nastąpią drobne zmiany –w związku z tym zapraszamy zainteresowanych na spotkanie w piątek, godz. 20.00, salka przy probostwie.
 1. Święcenia kapłańskie 13 nowych kapłanów odbędą się w najbliższy czwartek w Katedrze poznańskiej o godz. 16.00. Prosimy, zwłaszcza rodzinę różańcową o modlitwę w ich intencji oraz o nowe powołania do służby Bożej.
 1. Dziękujemy za wszelkie prace wykonane na rzecz Parafii oraz za dary przekazane na stół proboszczowski. Bóg zapłać!
 1. Oddajemy do Waszych rąk kolejny numer naszego Andrzejka. W numerze m.in. wspomnienie z naszego parafialnego rajdu. Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do jego zredagowania i wydania. Prosimy o ofiarę na pokrycie kosztów wydruku.
 1. Książki – albumy wydane z okazji 100-lecia objawień fatimskich, do nabycia przed kościołem w cenie 30 zł. Piękna pamiątka, piękny prezent. Warto przeczytać bardzo ciekawą treść.